?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Цілину на власній ділянці я освоюю завдяки чорній плівці. Великими шматками цупкої плівки накриваю траву, по периметру обов'язково присипаю землею так, щоб повітря не поступало під плівку і залишаю так на рік. Лише цей варіант дозволяє приборкати пирій. Коли через рік знімаєш плівку, пирій вже неживий, готовий до того, щоб стати добривом. А от берізка, правда, виживає і в таких умовах!
В молодому садку я вирішила створювати лісосад за такою схемою:
griadka

З південного боку від кожного плодового дерева висаджуються два кущі, азотфіксатори, або декоративні для створення біорізноманіття. А квадратний простір між деревами використовується як грядки. Поки дерева не виростуть великими для грядок буде достатньо світла. Пізніше там можна буде висадити кущі чи пряно-ароматичні рослини, що витримують напівтінь.
Такий патерн у мене повторюється по всьому садку.

Дерева та кущі у мене вже ростуть. Тепер прийшла черга грядок. Після того, як я зняла квадратні шматки плівки, що пролежали рік, постало питання як захистити грядку від пирію, що одразу ж заповзе з боків, як би я її не мульчувала.
20170424_112823

Серед варіантів - закопати бортики з дошок або пластикової бордюрної стрічки, але на той момент у мене цього не було в достатній кількості. Деревина зараз так дорого коштує, що на город дошки тягнути рука не піднімається. Вирішила зробити по периметру грядки Розума.

Викопала траншеї
20170424_154839

Наповнила органікою. З північного боку зробила прохід. Грядка вийшла у вигляді замкової щілини. Висадила та висіяла рослини
layers

Загальний вид на грядку в садку. Органічна траншея має підживлювати не тільки грядку, а й дерева та кущі поруч
20170426_120618

Помилкою було те, що доріжку всередині не замульчувала, а засіяла люцеркою. Із таким сухим літом вона геть не виросла, і це сприяло пересиханню грядки. Вже восени замульчувала доріжку соломою.
В кінці сезону перевірила кормові доріжки, чи не проліз пирій. Ні, не проліз. Правда, треба зробити поправку на те, що й літо було сухим, навіть пирію було важко розвиватися.
Ось такий експеримент. Звісно, що треба покористуватись такою грядкою декілька років, щоб зробити висновки. Як із будь-якою теплою грядкою Розума треба розраховувати, чи буде у вас достатньо органіки, щоб постійно тримати траншеї заповненими. Інакше, якщо грядки будуть оголюватися, буде тільки гірше.
Я думаю, що коли грядки будуть не потрібні, або якщо не буде вистачати органіки, я засиплю органічні траншеї землею і висію щось із сидератів або газонну траву.

І ще спостереження по використанню звичайних теплих грядок Розума. Доріжки треба мульчувати. Якщо засівати газонною травою чи сидератами, то грядки на підвищенні пересихають.
На фото можна побачити різницю у розвитку батата. На першому плані на доріжці росте люцерка і кущики батату маленькі. На дальньому плані і праворуч доріжки під соломою і кущики великі.
20170824_113112

Profile

dubravushka_ua
Экопоселение "Дубравушка"
Website

Latest Month

November 2017
S M T W T F S
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Powered by LiveJournal.com
Designed by Akiko Kurono